Deep White

Redzi jostu - sprādzējies!

Kampaņa par drošības jostu lietošanu aizmugurē sēdošajiem

Liela daļa autovadītāju un viņu blakus sēdētāju jau pieraduši un izprot drošības jostas lietošanas nepieciešamību. Taču ar automašīnas aizmugurē sēdošajiem ir citādāk: kaut arī statistika parāda, ka gandrīz 50% bojāgājušo pasažieru nav lietojuši drošības jostas, un, iespējams, ja jostas tiktu lietotas, dzīvības būtu nosargātas, tomēr sprādzēšanās vēl aizvien tiek uzskatīta par muļķīgu un nevajadzīgu.

Kampaņa "Redzi jostu - sprādzējies!" pastiprināti vērsās pie aizmugurē sēdošajiem pasažieriem ar mērķi cīnīties pret sabiedrībā valdošajiem stereotipiem, ka automašīnas priekšējais sēdeklis var pasargāt cilvēku avārijas gadījumā, kā arī atgādināt: DROŠĪBAS JOSTA IR OBLIGĀTA visiem, sargājot gan savu, gan priekšā sēdošo cilvēku dzīvības un veselību.

Lai cilvēkiem pa īstam liktu aizdomāties un uzskatāmi nodemonstrētu, kādas sekas rada drošības jostu nelietošana, pirmo reizi Latvijā tika parādīta reāla avārija, frontāli saduroties divām automašīnām. Pieaicinot pieredzējušus kaskadierus, fizikas profesoru un Katastrofu medicīnas centra speciālistus, tika noorganizēta "avārijas paraugstunda" - īsta sadursme un tās sekas, ja braucot netiek lietotas drošības jostas.

Kampaņas atklāšanas pasākumā demonstrētās auto avārijas foto un video tika publicēti vairākos interneta portālos, nacionālos laikrakstos un TV ziņu pārraidēs, kā arī izmantoti dažādos raidījumos.

Kampaņas ietvaros tika radīta īpaša sadaļa portālā draugiem.lv, kurā ikvienam bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes no CSDD ekspertiem, izpildīt fizikas testu par dažādām avārijas situācijām. Savukārt CSDD Rīgas nodaļā ikvienam interesentam bija iespēja izmēģināt satiksmes drošības iekārtas, imitējot avārijas situācijas.

Klients: Ceļu satiksmes drošības direkcija