Deep White

Ārsti pret smēķēšanu

Pretsmēķēšanas kampaņa

Auditorijas pētījumi liecina, ka būtiskāks kā reklāma tradicionālajos medijos, smēķēšanas atmetējiem ir draugu, radu un mediķu atbalsts. Tāpēc mudinot Latvijas iedzīvotājus efektīvi atmest smēķēšanu, sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un uzņēmumu Pfizer tikai radīta kampaņa ar stratēģisko ziņu: "Satiec savu ārstu un kļūsti brīvs!" Tās ietvaros tūkstošiem cilvēku apmeklēja Plaušu remonta kabinetus, kur mērīja savu plaušu tilpumu un saņēma mediķa konsultāciju par veidiem un metodēm, kā visefektīvāk atmest smēķēšanu. Mediķi smēķētājus uzrunāja arī Starptautiskajā pretsmēķēšanas dienai veltītā pasākumā Vērmanes dārzā, savukārt sadarbībā ar ārstiem - ginekologiem kampaņai jo īpaši tika piesaistītas sievietes.

Vērienīgs apņemšanās projekts tika īstenots portālā draugiem.lv, kur ar aptaujas palīdzību tika atlasīti un uzrunāti tie, kas paši netiek galā ar savu kaitīgo ieradumu. Iespēja jebkurā diennakts laikā gūt draugu un mediķu atbalstu, savu pārliecību stiprināt ar īpaša kalkulatora palīdzību aprēķinot līdz ar atmešanu ietaupītās naudas un iegūto dzīves gadu daudzumu, atmetēju savā starpā noslēgtās derības, virtuāls atmešanas realitātes šovs un dažādi konkursi nodrošināja lietotāju aktīvu līdzdalību. Apņemšanās sadaļas mudināti, cilvēki tīklā izveidoja autonomas grupas, kas aģitēja draugus nesmēķēt, uzsverot kampaņas ziņu - ārsts ir vislabākais palīgs šajā procesā.

Šo risinājumu atzinīgi novērtēja arī Golden Hammer žūrija, Deep White un mediju aģentūrai Reactive pasniedzot sudraba āmuru kategorijā Best use of internet.

Klients: Latvijas Ārstu biedrība, Pfizer