Deep White

Ir labi būt labam

Kampaņa par pieklājīgu un kulturālu braukšanu

Šķietamā anonimitāte un drošais auto patvērums par lielceļa agresoriem mēdz padarīt pat visnotaļ pieklājīgus cilvēkus. Iestājoties par kulturālu braukšanu un savstarpēju cieņu uz Latvijas ceļiem, tika radīta kampaņa "Ir labi būt labam!".

Atsaucot atmiņā intonāciju, kādā vecāki saviem bērniem māca un veido priekštatus par labo un ļauno, par kampaņas uzrunas formu tika izvēlētas pasakas. Rakstnieki un dzejnieki radīja pasakas pieaugušajiem, kas sirsnīgā un vienlaikus pamācošā veidā autovadītājiem atgādināja, cik labi ir būt labam.

Šīs pasakas pārpublicēja masu mediji, no tām tika izdota krāšņa grāmata ar krāsainām ilustrācijām, pēc pasaku scenārijiem animācijas tehnikā tika veidoti reklāmas klipi.

Rotaļīgā kampaņa, kas savā sirsnībā bija tālu no moralizēšanas, piesaistīja virkni sabiedrībā zināmu cilvēku, kuri pasakas ierunāja audio formātā publiskošanai internetā.

Savukārt kampaņas laikā rīkotās Pieklājīgas braukšanas dienā visi Rīgas sabiedriskā transporta vadītāji, tāpat kā tūkstošiem Latvijas autovadītāju, atbalstu kampaņas ziņai pauda, pie saviem transportlīdzekļiem piesienot īpašas zilas krāsas lentas ar uzrakstu "Ir labi būt labam!".

Klients: Ceļu satiksmes drošības direkcija